Skončili sa dva týždne bez chuti písať?

20180511_142545

Ahojte, moji milí čitatelia. Strašne dlho som sa tu neukázala. A veľmi ma to mrzí, lebo som mala dosť času. Ale málo chuti a… vlastne asi len chuti. Nuž, hoci som asi mala dvakrát rozpísaný článok o blogovaní a aj o niečom inom, tak som to nikdy nedokončila a skončili ako jeden odsek v konceptoch. Ale povedala som si, že skúsim aspoň napísať zopár vecí zo života. Uvidíme, či to dotiahnem do konca, alebo to zase skončí v konceptoch. 

Aké boli tie dva týždne, čo som tu nebola? Nuž, vcelku zaujímavé. A na druhú stranu obyčajné. Mám občas úzkosti, ale inak som v pohode. Pozitívne naladená, s kávou v rukách a tak nejako sa snažím prekonávať všetky prekážky.

Stresovala som sa s vydavateľstvami. Magna publishing má pozastavenie, takže som posielala rukopis inam. Elist vydáva knihy len na náklady autorov – takže smola, lebo to si bohužiaľ nemôžem dovoliť (mohla by som, keby to bolo minulý rok na jeseň a…) – a nakoniec som to poslala do Trio Publishing, a dúfam, že tam to už vyjde. A dúfam, že vydávajú na náklady vydavateľstva, lebo ma už asi švihne.

S písaním to vyzerá biedne, začala som s novou knihou, ale dokončila som sotva prvú kapitolu. Napriek tomu, že som to neplánovala, tak som príbeh zasadila do YA žánru. Niektoré veci, ktoré tam chcem dať (a sú z môjho života ešte keď som bola na strednej), by do sveta dospelých nesadli. Takže to bude asi taká YA, ale písaná mojim štýlom, takže trošku iná. Ale to ešte nie je isté, lebo postupom času, ako budem príbeh tvoriť, tak sa môže čokoľvek zmeniť.

Pozitívna vec je, že som sa vzdala televízora. A je mi fajn. Dokonca tá izba vyzerá bez neho oveľa lepšie. Kúpila som si nové obliečky a dnes som si doniesla ďalší kelímok od kávy z Piazza Doro. Eh, už mám štyri. Jeden z predraženého Starbucksu a tri z mojej obľúbenej kaviarničky. A od mojej obľúbenej kávičky. Sorry, milovníci Starbucks, ale tá káva sa na tú v Piazza Doro ani nehrabe. 😀

V sobotu som pozvala mamku na kávu, keďže bol ten deň matiek v nedeľu. Nenapadol mi lepší darček než káva. Zároveň som si v pondelok kúpila najúžasnejšie topánky, aké som kedy videla. Nájdete ich vpravo v menu na Instagrame. 🙂

Plus vám poviem jednu vec, ktorá ma dnes totálne rozčúlila. Keďže mám zrakový hendikep, neoznačené schody sú pre mňa nepriateľ. A keď som šla dnes ku psychologičke, tak som musela ísť na poschodie. Lenže som proste nevedela rozoznať schody a tak som to nechcela riskovať, že skončím dolu tvárou, alebo zadkom. A šla som výťahom. Vyviezla som sa na prvé poschodie a tam na chodbe kopa dôchodcov a zopár mladých. Ako som prechádzala, niektorá z dôchodkýň na mňa vrhla nevraživý pohľad a utrúsila niečo v zmysle, že my mladí sme leniví, a že prečo som nešla po schodoch, keď mám zdravé nohy. Povedala to potichu spolusediacej, ale ja som to dobre počula. Zaťala som zuby a kráčala ďalej.

Tak som bola skoro celý deň nahnevaná a smutná nad tým, ako sa ľudia správajú. A aj niektorí dôchodcovia. I keď je fakt, že to môže byť ich charakterom. Pokiaľ majú zlý charakter, tak ho mali aj za mlada, aj teraz. Ale ten pocit: nič o mne nevie a frfle.

Ach, škoda reči. Niektorí by sa nad sebou mali zamyslieť. Vážne.

Snáď nebudem riskovať “držkopád”, keď na tie schody nevidím.

Ale inak sa cítim fajn. Som v pohode. S úzkosťami bojujem, snažím sa im nedávať šancu zasiahnuť ma. Dnes som si kúpila nachos a jemne pikantnú salsu. Konečne som si splnila “sen”. 😀

Nuž a to je asi všetko, čo som vám chcela napísať. Dúfam, že nabudúce sa mi podarí dopísať tie články z konceptov.

Majte sa krásne.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.